درخت مشکلات

اخیرا به منظورانجام تعمیرات در خانه ام ،یک لوله کش استخدام کردم.تنها پس از یک روز کاری،پنچرشدن یکی از چرخ های خودروی اوباعث شد تا چند ساعت زمان کاری خود را از دست بدهد،پس از آن دریل برقی او سوخت وسپس وانت قدیمی او روشن نشد!همان طوری که او را به خانه اش می رساندم، او مانند یک سنگ، ساکت وبی حرکت نشسته بود.

هنگامی که به منزل او رسیریم،از من دعوت کردتا با خانواده اش آشنا شوم. همان طوری که به سوی در ورودی خانه می رفتیم، او پای یک درخت کوچک کمی مکث کرد و انتهای شاخه اش را با دو دست گرفت؛او به طور حیرت انگیزیدگدگون شد!صورت آفتاب سوخته ی وی با خنده ای شگفت؛او دو فرزند کوچکش را محکم در آغوش گرفت و همسرش را بوسید.

به هنگام خداحافظی ،او مرا تا اتومبیلم همراهی نمود.هنگامی که مااز آن درخت عبور کردیم ،از روی کنجکاوی از او درباره ی کاری که با آن درخت انجام داده بود پرسیدم واو پاسخ داد:

«آه ،آن را می گویی؟ آن درخت مشکلات من است!می دانی ، من نمی توانم مشکلات شغلی ام را از بین ببرم ، امااز یک چیز مطمئنم؛ آن مشکلات متعلق به منزل ،همسر و فرزندانم نیستنند. پس هرشب قبل از ورود به خانه ،آنها را به درختی که دیدی می آویزم و صبح به هنگام رفتن سر کار مجددا آنها را بر می دارم، دیگر آنهابه سنگینی ای که شب قبل بودند نیستند!»


/ 18 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

بسیار عالی بود

mikaeil

[تایید][دست][دست][دست][لبخند]

علی

منتظر حضورت هستم

فرهاد

سلام با نوشته طنز ضايع كردن دخترها آپم بياي خوشحال ميشم[گل] دیدن تو زیباترین تکرار زندگی من است چشم های جادویی ات خواستن را چه بیرحمانه صرف میکنند [گل]

علی

چراسرنمیزند؟؟؟

علی

ازحضورتون ممنون

sajad king

سلام عالی بود

...sajad,az

ﺳﻮﺍﻝ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﺭﯾﺎﺿﯽ ﺩﺭ لرستان: ﮔﺮﮔﻌﻠﯽ ﺩﻩ ﺳﺎﻝ ﺩﺍﺭﺩ ، ﺳﻦ ﺑﺮﺩﺍﺭﺵ ﺳﻠﻄﺎﻥ ﻗﻠﯽ ﯾﮏ ﺳﻮﻡ ﺳﯿﻨﻮﺱ 45 ﺩﺭﺟﻪ ﺯﺍﻭﯾﻪ ﺯﯾﺮ ﺑﻐﻠﺶ ﺍﺳﺖ . ﺍﻟﻒ ‏) ﺍﮔﺮ ﮔﺮﮔﻌﻠﯽ ﻧﺼﻒ ﭘﻮﻟﺶ ﺭﺍ ﺧﺮﺝ ﮐﻨﺪ ﺳﻠﻄﺎﻥ ﻗﻠﯽ ﭼﻨﺪ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﺩﺍﺭﺩ ؟ ﺏ ‏) ﻏﻀﻨﻔﺮ ﮐﯿﺴﺖ ؟ ﺝ ‏) ﺍﻟﯿﮕﻮﺩﺭﺯ ﺭﺍ ﻧﺎﻡ ﺑﺒﺮﯾﺪ ؟ ﺩ ‏) ﭼﺮﺍ ؟؟؟ . . . . . . یعنی من عاشق این گزینه دالم

ریحان

آموزنده بود . مرسی